1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
vhejs| tisk | spravovat

162. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU

 Konference "Překonávání rozdílů v Evropském zdravotnickém výzkumu a inovacích "

  • Kdy: 20.10.2016
  • Kde: Brusel, Belgie


Dne 20. října 2016 pořádá Sít Evropských regionů pro zdravotnický výzkum a inovace (RegHealth-RI), projekt financovaný programem Horizont 2020, závěrečnou konferenci s názvem "Překonávání rozdílů v Evropském zdravotnickém výzkumu a inovacích ". Na akci vystoupí řada stakeholderů na vysoké úrovni z oblasti zdraví, výzkumu a inovací a regionálního rozvoje. Akce je pořádána ve spolupráci se Stálým zastoupením Polské republiky při EU v Bruselu a s Velvyslanectvím Polské republiky v Bruselu. Registraci a více informací naleznete zde.


Science Café s Mary O'Connell


Česká styčná kancelář pro vědu, vývoj a inovace pořádá spolu s partnery 22. listopadu 2016 v Plzeňském domě v pořadí již čtvrté Science Café. Tentokrát bude hostem Mary O'Connell, uznávaná vědkyně v oboru molekulární biologie, která se ve svém výzkumu zaměřuje na modifikaci nukleových kyselin v souvislosti s poruchami imunitního systému. V minulosti působila v Radě pro lékařský výzkum (UK). V současnosti vykonává pozici ERA Chair na Středoevropském technologickém institutu (CEITEC) v Brně. Lidská imunita a vědecká mobilita budou proto hlavními tématy neformální debaty. Další informace naleznete v pozvánce zde.


Zkoumání lidského mozku – nové éra neurovědy

  • Kdy: 29.11.2016
  • Kde: Brusel, Belgie


Dne 29. listopadu 2016 pořádá panel Evropského parlamentu Science and Technology Option Assessment (STOA) v Bruselu seminář na téma Zkoumání lidského mozku – nové éra neurovědy. Seminář je možné sledovat online. Více informací naleznete zde.

Záznam z akce: IMI Stakeholder Forum 2016


Dne 28. září 2016 se v Bruselu konalo výroční Stakeholder Forum Iniciativy pro inovativní léčiva (Innovative Medicine Initiative, IMI). Během akce byla podrobněji představena témata 10. výzvy, která bude otevřena na konci října a byly uspořádány čtyři paralelní semináře ke strategickým výzkumným oblastem (Digital health, Preparednes for emerging diseases, Advanced therapies, Oncology). Záznam kanceláře CZELO naleznete zde.

 

 

 


Za obsah této stránky odpovídá: MICEP. počet zobrazení: 250 poslední aktualizace: vhejs, 20.10.2016
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít