1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
zburi| tisk | spravovat

1. lékařská fakulta spolupracovala na školení zachránařů

V simulačním centru Fyziologického ústavu 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Praze začalo 18. září 2015 třídenní metodické cvičení záchranářů z celé České republiky s názvem „Pražská 155“. Centrum patří k nejlépe vybaveným učebnám svého druhu v ČR a ročně jím projde na 700 studentů medicíny. kteří se učí zvládat na umělých pacientech nejrůznější akutní situace.  Podívejte se na fotoreportáž ze simulátorové učebny.  

56356

Pacientské simulátory jsou sofistikované figuríny řízené počítačem, které umožňují velmi bezpečně, a přitom realisticky trénovat zdravotnické dovednosti. Imitují dech, puls, srdeční aktivitu a další funkce lidského těla, lze k nim připojit lékařské přístroje i provádět léčebné zákroky, na něž umělí pacienti reagují. Tomu odpovídá i cena v řádů stovek tisíc až miliónů korun. Simulace umožňují, aby modelová klinická situace byla věrná, postupovala v reálném čase a v realistickém prostředí. Ale také je možné scénu kdykoliv zastavit, důležité momenty vysvětlit nebo opakovaně natrénovat. 

Akce Pražská 155 se konala již čtvrtým rokem. Je určena pro výjezdové skupiny rychlé zdravotnické pomoci z celé ČR a SR. Cílem cvičení je především výměna zkušeností a příprava na situace, které záchranáři nezažívají každý den.


Photo by iForum.cuni.cz


Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení komunikace . počet zobrazení: 653 poslední aktualizace: 23.09.2015
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít