zburi| tisk | spravovat

Výsledky soutěže na návrh Kampusu Albertov jsou známy

V architektonické soutěži o návrh Kampusu Albertov vyhrálo studio Znamení čtyř – architekti, druhou cenu získalo studio Atelier M1 architekti. Vědecko-výzkumná centra Biocentrum a Globcentrum by se vědcům a studentům měla otevřít v roce 2022. Děkan 1. LF UK prof. Aleksi Šedo je s výsledkem soutěže spokojen. Prozradil, že vítězný návrh byl i jeho favoritem.

64131

„Kampus Albertov představuje pro naše ‚albertovské fakulty‘ již téměř legendu. To, že energie týmů jednotlivých fakult v posledních letech projekt opět posunula blíže jeho faktickému naplnění, je pro nás skutečným zadostiučiněním. Přiznám se, že vítězný architektonický návrh byl také mým favoritem – s o to větším potěšením jsem se dozvěděl, že byl kromě estetické hodnoty velmi dobře připraven i z hlediska definovaných technických potřeb. To vše dává naději, že se nám Kampus bude nejen líbit a stane se kvalitním zázemím akademické vědy, ale že jej po letech – tak jako celý Albertov – budeme mít i ‚patrioticky‘ rádi,“ říká děkan 1. LF UK prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc.

Více informací ZDE nebo na kampusalbertov.cuni.cz

Videozáznam z tiskové konference zde:

Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení komunikace . počet zobrazení: 1576 poslední aktualizace: zburi, 02.08.2016