zburi| tisk | spravovat

Tradiční účast Jedničky na Rock for People se opět vydařila

Jednička již tradičně navštívila rockový festival v Hradci Králové Rock for people! Do stánku 1. LF UK si našly cestu stovky lidí nejrůznějšího věku. Budoucí lékaři a adiktologové jim předvedli odlehčenou formou řadu atraktivních medicínských témat.

63693

Napsali o nás:

vlada.cz

rockforpeople.cz

Studenti naší fakulty  zájemcům osvěžili základy první pomoci včetně masáže srdce. Na modelech prsou a varlat jim ukázali, jak si mohou provést samovyšetření a odhalit tak včas počáteční stadia rakoviny. Využitím zábavného softwaru s animovanými myškami předvedli, co se děje v mozku člověka, když si dá třeba jointa.

63694

O tom, že se lidem akce mediků líbila, svědčí i milé vzkazy v „památníčku“ na zdi, např: "Děkuji za poučné info", "Už se těším na studium", a mnohé další. Studenty medicíny podpořili a do předvádění se aktivně zapojili i děkan 1. LF UK prof. Aleksi Šedo a proděkan 1. LF UK prof. Michal Miovský.

1. lékařská fakulta letos s doprovodným programem přijela na Rock for People již potřetí. Vedly ji k tomu dobré zkušenosti z loňského festivalu v Plzni, kde měli návštěvníci o medicínská témata velký zájem.

Těšíme se na příští ro(c)k!

Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení komunikace . počet zobrazení: 282 poslední aktualizace: mfial, 08.07.2016