KONTAKTY:

Biologie

vyučující: MUDr. Jaroslav Kotlas, MUDr. Antonín Šípek

1

Buňka, buněčný cyklus, mitóza a meióza – základy regulací, poruchy, karyotyp člověka, nejčastější chromosomální aberace a syndromy (dr. Šípek)

2

Mendelismus (mono-, dihybridismus), pohlavně vázaná dědičnost – v experimentálním uspořádání a v rodokmenu (prim. Kotlas)

3

Molekulární genetika: biopolymery, DNA, RNA – typy, replikace, transkripce, translace, genetický kód, operonový model regulace (dr. Šípek)

4

Základy populační genetiky, polygenní dědičnost, výjimky z mendelovských pravidel, dále vždy následuje volné fórum dotazů z pléna přímo k modelovým otázkám (prim. Kotlas)

Chemie

vyučující: velká posluchárna Purkyňova ústavu Mgr. Lucie Šromová, Ph.D.
               posluchárna Fyziologického ústavu http://ulbld.lf1.cuni.cz/vyuka-v-pripravnem-kurzu

1

Struktura organických sloučenin (uhlík, vazby, isomerie, konfigurace, konformace).
Organické sloučeniny (uhlovovdíky, alkoholy, aldehydy a ketony, kyseliny).
Základní heterocykly

Sacharidy.Mastné kyseliny a lipidy

3

Aminokyseliny a proteiny. Nukleotidy a nukleové kyseliny

Enzymy, koenzymy, vitaminy

Fyzika

vyučující: MUDr. Jana Mattová, mgr. Antonín Procházka.

1

Stacionární magnetické pole, elektromagnetická indukce. (mgr. Procházka)
Látky v magnetickém poli, magnetické pole cívky, částice s nábojem v magnetickém poli

2

Kmitavý pohyb, střídavý proud. (mgr. Dammer)
Kinematika kmitavého pohybu, fáze kmitavého pohybu, fázorový diagram, dynamika kmitavého pohybu, obvody se střídavým proudem, střídavý proud v energetice, trojfázový proud, transformátor

3

Vlnění mechanické, elektromagnetické, optické zobrazení, optické přístroje, vlnové vlastnosti světla.(mgr. Procházka)
Postupné mech. vlnění, interference vlnění, stojaté vlnění, zvuk, elektromagnetická vlna, šíření elektromagnetického vlnění, základní vlastnosti světla, zobrazení optickými soustavami

4

Základy kvantové fyziky, elektronový obal atomu, fyzika atomového jádra. (mgr. Dammer)
Fotoelektrický jev, Comptonův jev, emise záření, vlnové vlastnosti částic, kvantové stavy, Pauliho princip, částicové složení jader, štěpení jader, aktivita zářiče

Za obsah této stránky odpovídá: Studijní oddělení . počet zobrazení: 14753 poslední aktualizace: jcrk, 11.08.2016
Hodnocení: (hodnotili 3 uživatelé) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.