1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
zburi| tisk | spravovat

Světový den diabetu 2015

V České republice žije přes 900 000 obyvatel trpících cukrovkou. Tento počet se každým rokem zvyšuje. Lhostejnost vůči tomuto onemocnění může mít fatální následky. Ze statistik ÚZIS vyplývá, že v roce 2013 zemřelo na následky tohoto onemocnění více než 3 600 osob a sníženou kvalitu života z důvodu amputace má více než 11 000 lidí. Naše akce každoročně osloví přes 40 000 návštěvníků, aktivně jich vyšetříme 5 500.

57854

Světový den diabetu se každoročně slaví 14. 11. v den výročí narození objevitele inzulinu kanadského lékaře Fredericka Bantinga. Mezinárodní asociace studentů medicíny (IFMSA CZ) při organizaci Světového dne diabetu vychází z dlouhodobé kampaně Mezinárodní diabetické federace (IDF), která se zaměřuje na edukaci a prevenci diabetu mellitu lidí všech věkových kategorií prostřednictvím zvyšování zájmu o péči o své zdraví. Cílem akce je tak vybudovat povědomí o rizikových faktorech, symptomech a možnostech prevence diabetu 2. typu pomocí zdravého stravování a pravidelné fyzické aktivity.

Projektem Světový den diabetu chceme přispět k zvýšení informovanosti a zájmu veřejnosti o tento problém a k zlepšení primární prevence v tohoto onemocnění. To je současně jednou z hlavních priorit celé organizace IFMSA.

Světový den diabetu se letos uskuteční v šesti městech ČR, a to v Praze, Brně, Olomouci, Ostravě, Hradci Králové a Plzni v různých datech v rozmezí týdne od 9. 11. až 15. 11. 2015. Na akcích bude pro návštěvníky připraveno několik stanovišť, kde si budou moci nechat změřit svůj krevní tlak, % tuku v těle a také samozřejmě hladinu cukru v krvi nebo li glykémii. Letošní ročník bude klást velký důraz na prevenci. Ve spolupráci s fyzioterapeuty a nutričními terapeuty budou vytvořena stanoviště, kde se dozvíte, jak se zdravě stravovat a jak si jednoduše zlepšit fyzickou kondici. Celá tisková zpráva IFMSA ZDE

 


Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení komunikace . počet zobrazení: 519 poslední aktualizace: zburi, 12.11.2015
Hodnocení: (hodnotil 1 uživatel) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít