1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
dsane| tisk | spravovat

Studijní pobyty

Belgie
Brusel: Université Libre de Bruxelles (nezaměňovat s Vrije Universiteit Brussel). Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 1 studenta na 10 měsíců. Vyučovací jazyk je francouzština. Bližší informace pro výměnné studenty, včetně přijíždějících studentů programu Erasmus+, najdete zde. Informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ na Lékařské fakultě najdete zde.
Lovaň: KU Leuven. Smlouvu máme na období 2014 až 2017. Může vyslat 1 studenta na 10 měsíců. V nabídce pro výměnné studenty lékařství jsou i kurzy v angličtině. Bližší informace pro výměnné studenty, včetně přijíždějících studentů programu Erasmus+, najdete zde. Informace o kurzech pro výměnné studenty na Lékařské fakultě najdete zde.

Dánsko
Aarhus: Aarhus University. Smlouvu máme uzavřenou na období 2015 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty na 5 měsíců. Od akademického roku 2016/17 je pro výměnné studenty v oboru všeobecné lékařství v nabídce semestr v angličtině (je třeba doložit znalost na úrovni C1). Bližší informace pro výměnné studenty, včetně přijíždějících studentů programu Erasmus+, najdete zde. Informace pro přijíždějící studenty na Lékařské fakultě, včetně specifikace nově nabízeného programu v angličtině, najdete zde.

Finsko
Helsinki: University of Helsinki. Faculty of Medicine. Smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty po 5 měsících. V nabídce jsou i kurzy v angličtině. Bližší informace pro výměnné studenty, včetně přijíždějících studentů programu Erasmus+, najdete zde. Informace pro výměnné studenty na Lékařské fakultě najdete zde.
Oulu: University of Oulu. Faculty of Medicine. Smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty po 10 měsících. V nabídce pro výměnné studenty jsou i kurzy v angličtině. Bližší informace pro přijíždějící studenty najdete zde (lze se proklikat na nabídku kurzů v angličtině pro studenty lékařství).
Turku: University of Turku. Smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 1 studenta na 10 měsíců. V nabídce pro výměnné studenty jsou i kurzy v angličtině. Bližší informace pro výměnné studenty, včetně přijíždějících studentů programu Erasmus+, najdete zde. Bližší informace pro výměnné studenty na Lékařské fakultě najdete zde.

Francie
Amiens: Université de Picardie Jules Verne. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme každý akademický rok vysílat 1 studenta magisterského nebo doktorského cyklu na 10 měsíců. Vyučovací jazyk je francouzština. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde. Seznam přednášek Lékařské fakulty najdete zde
Bordeaux: Université de Bordeaux. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2016 až 2020. Podle smlouvy můžeme každý akademický rok vysílat 1 studenta na 10 měsíců. Vyučovací jazyk je francouzština. Bližší informace pro výměnné studenty, včetně přijíždějících studentů programu Erasmus+ najdete zde.
Grenoble: Université Joseph Fourier = Grenoble I (od 1. 1. 2016 součást Université Grenoble Alpes). Smlouvu máme na období 2014 až 2020. můžeme vysílat 2 studenty po 6 měsících. Vyučovací jazyk je francouzština.  
Lyon: Université Claude-Bernard Lyon 1. Smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty po 9 měsících. Vyučovací jazyk je francouzština. Lze si vybrat studium buď na Faculté de Médecine Lyon Est, nebo na Faculté de Médecine Lyon-Sud. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde.
Marseille: Aix-Marseille Université; 2 studenti po 6 měsících; vyučovací jazyk: francouzština, požadovaná minimální úroveň znalosti B1
Montpellier: Université Montpellier 1 (od roku 2015 sloučena s Montpellier 2 v Université de Montpellier). Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty po 6 měsících. Vyučovací jazyk je francouzština. Informace pro přijíždějící výměnné studenty najdete zde. Informace pro přijíždějící studenty na Lékařské fakultě najdete zde.
Štrasburk
: Université de Strasbourg. Faculté de Médecine. Smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 5 studentů po 9 měsících. Vyučovací jazyk je francouzština. Bližší informace pro výměnné studenty na štrasburské univerzitě najdete zde. Informace pro přijíždějící erasmovské studenty na Lékařské fakultě najdete zde.

Itálie
Florencie: Università degli Studi di Firenze. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme každý akademický rok vysílat 3 studenty po 6 měsících. Vyučovací jazyk je italština. Informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ na Univerzitě Florencie najdete zde. Informace pro přijíždějící studenty na Lékařské fakultě najdete zde.
Neapol
: Università degli Studi di Napoli Federico II. Dipartimento di Medicina Molecolare e Biotecnologie Mediche. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme každý akademický rok vysílat 2 studenty po 6 měsících. Vyučovací jazyk je italština. Informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ na Univerzitě Neapol najdete zde
Padova: Università degli Studi di Padova. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme každý akademický rok vysílat 3 studenty po 9 měsících. Vyučovací jazyk je italština a angličtina (pro nabídku kurzů v angličtině viz webový odkaz). Informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ na Univerzitě Padova najdete zde
Perugia
: Università degli Studi di Perugia; (nezaměňovat s Università per Stranieri di Perugia). Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme každý akademický rok vysílat 4 studenty po 9 měsících. Vyučovací jazyk je italština, angličtina pouze pro stáže v laboratoři. Informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ na Univerzitě Perugia najdete zde
Řím: Università degli Studi di Roma Tor Vergata. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme každý akademický rok vysílat 3 studenty po 6 měsících. Vyučovací jazyky jsou italština a angličtina. Informace pro přijíždějící studenty na Tor Vergata najdete zde. Seznam kurzů na Lékařské fakultě najdete zde.
Udine: Università degli Studi di Udine. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme každý akademický rok vysílat 2 studenty po 3 měsících. Vyučovací jazyk je italština. Informace pro přijíždějící studenty na univerzitě Udine najdete zde.

Maďarsko
Budapešť: Semmelweis University. Faculty of Medicine. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty po 6 měsících. Semmelweisova univerzita má pro lékařství anglickou a německou paralelku, takže v nabídce pro výměnné studenty jsou i kurzy v angličtině a němčině. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde. Studijní program všeobecného lékařství v angličtině najdete zde.
Pécs: University Pécs. Medical School. Máme smlouvu na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty po 4 měsících. Univerzita má pro lékařství anglickou a německou paralelku, takže v nabídce pro výměnné studenty jsou i kurzy v angličtině a němčině. Bližší informace pro výměnné studenty najdete zde. Program lékařství v angličtině a němčině najdete zde.

Německo
Aachen: Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen (RWTH). Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme každý akademický rok vysílat 2 studenty po 3 měsících. Vyučovací jazyk je téměř výlučně němčina. Informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ na Lékařské fakultě najdete zde
Berlín
: Charité – Universitätsmedizin Berlin: společná instituce Lékařských fakult Humboldtovy a Svobodné univerzity (1. LF má smlouvu s Humboldtovou univerzitou). Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme každý akademický rok vysílat 1 studenta na 10 měsíců. Vyučovací jazyk je němčina. Informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ na Lékařské fakultě najdete zde.
Bonn: Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn. Medizinische Fakultät. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 3 studenty po 4 měsících. Vyučovací jazyk je němčina. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde
Drážďany
: Technische Universität Dresden. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme vysílat každý akademický rok 2 studenty po 10 měsících. Výuka na Lékařské fakultě Carla Gustava Cara probíhá pouze v němčině. Informace pro zahraniční studenty na stránkách Lékařské fakulty najdete zde.
Essen: Universität Duisburg-Essen. Medizinische Fakultät (Lékařská fakulta je v Essenu). Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 3 studenty po 6 měsících. Vyučovací jazyk je němčina (je žádoucí alespoň nějaký doklad o znalostech na úrovni B1). Bližší informace pro přijíždějící výměnné studenty najdete zde.
Düsseldorf: Heinrich-Heine-Universität Düsseldorf. Medizinische Fakultät. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 3 studenty po 5 měsících. Vyučovací jazyk je němčina (je nezbytné předložit doklad o jazykových znalostech, specifikaci uznávaných dokladů viz na webových stránkách). Bližší informace pro přijíždějící výměnné studenty najdete zde
Frankfurt
: Goethe-Universität Frankfurt am Main. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 5 studentů po 10 měsících. Vyučovací jazyk je němčina. Bližší informace pro výměnné studenty, včetně přijíždějících studentů programu Erasmus+, najdete zde
Giessen: Justus-Liebig-Universität Gießen. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 3 studenty po 5 měsících. Vyučovací jazyk je němčina. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde
Hamburk
: Universität Hamburg. Smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 4 studenty po 10 měsících. Vyučovací jazyk je němčina. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde (jde o odkaz na stránky Lékařské fakulty, odkud se podle pokynů dále prokliknete na univerzitní stránky pro erasmovské studenty).
Homburg: Universität des Saarlandes. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 4 studenty po 6 měsících. Vyučovací jazyk je němčina.
Kolín
: Universität zu Köln. Medizinische Fakultät. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat  2 studenty po 9 měsících. Vyučovací jazyk je němčina. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ na Lékařské fakultě najdete zde.
Lübeck: Universität zu Lübeck. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty po 9 měsících. Vyučovací jazyk je němčina. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde.
Mnichov: Technische Universität München. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme každý akademický rok vysílat 2 studenty po 6 měsících. Vyučovací jazyk je němčina. Informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ na TUM najdete zde.
Regensburg
: Universität Regensburg. Fakultät für Medizin. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty po 6 měsících. Vyučovací jazyk je němčina.
Rostock: Universität Rostock. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme každý akademický rok vysílat 4 studenty po 6 měsících. Vyučovací jazyk je němčina. Informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ na Univerzitě Rostock najdete zde.
Ulm: Universität Ulm. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 3 studenty po 6 měsících. Vyučovací jazyk je němčina. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde.

Nizozemsko
Amsterdam: Vrije Universiteit Amsterdam. VU Faculty of Medicine. Smlouvu máme zkušebně na akademický rok 2017/2018. Můžeme vysílat 2 studenty na 5 měsíců. V nabídce pro studenty lékařství jsou kurzy v angličtině (prosíme o podrobné prostudování). Bližší informace o kurzech najdete zde a postup pro podání přihlášky včetně vyžadovaných dokumentů lze nalézt zde.

Leiden: Leiden University. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 1 studenta na 5 měsíců. V nabídce pro studenty lékařství jsou i kurzy v angličtině. Po přijíždějících studentech požadují doklad o znalosti angličtiny, ne starší 2 let (k uznávaným certifikátům se lze proklikat z odkazu). Bližší informace pro výměnné studenty, včetně přijíždějících studentů programu Erasmus+, najdete zde. Informace pro výměnné studenty na Leiden University Medical Center najdete zde.

Norsko
Bergen: University of Bergen. Faculty of Medicine and Dentistry. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty doktorského programu po 3 měsících. V nabídce pro výměnné studenty v oboru lékařství jsou i kurzy v angličtině. Bližší informace pro výměnné studenty, včetně přijíždějících studentů programu Erasmus+, najdete zde.
Oslo: University of Oslo. Faculty of Medicine. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme vysílat 2 studenty po 6 měsících. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+, včetně nabídky kurzů v angličtině podle fakult, najdete zde.
Tromsø: University of Tromsø – The Arctic University of Norway. Faculty of Health Science. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 1 studenta na 10 měsíců. V nabídce pro výměnné studenty v oboru lékařství jsou i kurzy v angličtině. Bližší informace pro výměnné studenty, včetně přijíždějících studentů programu Erasmus+, najdete zde. Informace pro výměnné studenty na Fakultě lékařských věd najdete zde.

Polsko
Varšava: Medical University of Warsaw. First Faculty of Medicine, Second Faculty of Medicine with the English Division. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty po 10 měsících. Varšavská Lékařská univerzita má anglickou paralelku. V nabídce pro výměnné studenty jsou tak i kurzy v angličtině. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde. 

Portugalsko
Coimbra
: University of Coimbra; 3 studenti po 10 měsících; vyučovací jazyky: portugalština, angličtina, požadovaná minimální úroveň znalosti B1 
Lisabon: Universidade de Lisboa. Faculdade de Medicina. Smlouvu máme na období 2014 až 2017. Můžeme vysílat 1 studenta na 10 měsíců. Vyučovací jazyk je portugalština. Výměnní studenti by měli doložit úroveň B1. Bližší informace pro výměnné studenty, včetně přijíždějících studentů programu Erasmus+, si můžete rozklikat zde. Informace pro přijíždějící studenty na Lékařské fakultě najdete zde.
Porto: University of Porto, Instituto de Ciências Biomédicas Abel Salazar; 4 studenti po 6 měsících; portugalština, angličtina, požadovaná minimální úroveň znalosti B1 (portugalština), C1 (angličtina) (vyučovacím jazykem oboru lékařství je portugalština, ale všichni přijíždějící studenti absolvují kurz portugalštiny a vyučující komunikují i anglicky)
Porto
: University of Porto, Faculty of Medicine; 2 studenti po 9 měsících; vyučovací jazyk: portugalština, požadovaná minimální úroveň znalosti A2

Rakousko
Graz
: Medizinische Universität Graz. Smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 1 studenta na 6 měsíců. Vyučovací jazyk je němčina. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde (odkaz na kolonku pro Studijní pobyty, na Praktické stáže s Grazem smlouvu nemáme).
Innsbruck: Medizinische Universität Innsbruck. Smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty po 9 měsících. Vyučovací jazyk je němčina. Na stránkách univerzity to přesně specifikováno není, ale požadují od letního semestru 2016 jazykový certifikát na úrovni minimálně B1, pro klinické stáže B2. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde.
Vídeň: Medizinische Universität Wien. Smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 1 studenta na 10 měsíců. Vyučovací jazyk je němčina. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde (srolujte si na sekci Erasmus SMS Student Mobility for Studies).

Řecko
Kréta: University of Crete. School of Medicine. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Vysílat můžeme 4 studenty po 3 měsících. Vyučovací jazyk je novořečtina. Pro výměnné studenty je poskytována podpora v angličtině - podle konkrétní domluvy na příslušném pracovišti. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde.
Thessaloniki: Aristotle University of Thessaloniki. Smlouvu máme na období 2014 do 2020. Můžeme vysílat 3 studenty po 3 měsících. Vyučovací jazyk je novořečtina. Výměnným studentům by měla být poskytována podpora v angličtině. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde (z menu nahoře si vybrerte Students Mobility - Erasmus+ Studies).

Slovensko
Košice
: Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty magisterského nebo doktorského cyklu po 6 měsících. Lekárska fakulta má anglickou paralelku, takže v nabídce pro výměnné studenty jsou i kurzy v angličtině. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde a dále na stránkách Lekárske fakulty.

Slovinsko
Lublaň
: University of Ljubljana. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme vysílat každý akademický rok 2 studenty po 6 měsících. Informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ na Lékařské fakultě najdete zde.
Maribor: University of Maribor. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme vysílat každý akademický rok 2 studenty po 5 měsících. Informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ na Lékařské fakultě najdete zde.

Španělsko
Alicante: Universidad Miguel Hernández de Elche. Facultad de Medicina. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty po 9 měsících. Vyučovací jazyk je španělština. 
Madrid
: Universidad CEU San Pablo. Facultad de Medicina. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty po 6 měsících. Vyučovací jazyk je španělština. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde.
Madrid: Universidad Europea de Madrid. Facultad de Ciencias Biomédicas. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 3 studenty po 9 měsících. Vyučovací jazyk je španělština. Bližší informace pro přijíždějící výměnné studenty najdete zde.
Tarragona: Universitat Rovira i Virgili. Facultat de Medicina i Ciències de la Salut de Reus. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 1 studenta na 6 měsíců. Vyučovací jazyk je španělština. Bližší informace pro přijíždějící výměnné studenty najdete zde. Informace pro přijíždějící výměnné studenty na Fakultě lékařství a lékařských věd najdete zde.

Švédsko
Stockholm: Karolinska Institutet. Smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2017. Můžeme vysílat 1 studenta magisterského cyklu na 5 měsíců. Pro výměnné studenty je v nabídce program v angličtině (na stránkách KI si lze najít program v angličtině pro všeobecné lékařství, viz odkaz). Informace pro výměnné studenty, včetně přijíždějících studentů programu Erasmus+, najdete zde.

Švýcarsko: Švýcarsko není v současné době přímo zapojeno do programu Erasmus+, místo něhož zatím existuje náhradní program Swiss-European Mobility Partnership, z něhož vyplácí stipendia švýcarská strana. Zájemci o pobyt v Lausanne nebo Ženevě z 1. LF se však hlásí spolu s ostatními studenty na fakultní konkurz s týmž formulářem přihlášky. 
Lausanne: Université de Lausanne. Smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat každý rok 1 studenta na 9 měsíců. Bližší informace pro přijíždějící výměnné studenty najdete zde. Bližší informace pro přijíždějící studenty na Faculté de biologie et de médecine. École de médicine najdete zde.  
Ženeva
: Université de Genève. Smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty magisterského nebo doktorského cyklu po 4 měsících.


Za obsah této stránky odpovídá: Ten, kdo text vložil. počet zobrazení: 5970 poslední aktualizace: ilodrova, 06.09.2016
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít