zburi| tisk | spravovat

Psychiatrická klinika 1. LF UK a VFN oslavila 170 let činnosti

Psychiatrická klinika 1. lékařské fakulty UK a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze oslavila 11. května 2016 170. výročí svého provozu v areálu Ke Karlovu. Dnes je největším zařízením svého druhu v ČR. Ročně je zde hospitalizováno 1500 pacientů a dalších 11 000 se léčí ambulantně. Před 130 lety se začala na české Univerzitě Karlově psychiatrie vyučovat jako obor.

62471Program začal již ráno jarmarkem výrobků pacientů Psychiatrické kliniky a knižních publikací autorů z této kliniky. Dále se návštěvníci mohli podívat na vernisáž haptických soch ČVUT a grafiků Rostislava Říhy a Vojtěcha Velického a od 13.00 hodin se ve Vondráčkově posluchárně uskutečnilo slavnostní sympozium. V odpoledních hodinách byla připravena držba zajímavých předmětů ve prospěch Vondráčkova nadačního fondu a revitalizace kateřinského areálu. bohatý program pak zakončila zahradní slavnost, kde vystupovala například kapela Dixieland přátel 1. LF UK.

Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení komunikace . počet zobrazení: 446 poslední aktualizace: zburi, 16.05.2016