zburi| tisk | spravovat

Přijďte se s mediky 1. LF UK pobavit i poučit na Rock for People!

Studenti a mladí absolventi 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy na festivalu Rock for People, který se letos koná v Hradci Králové 3. až 5. července, opět nabídnou návštěvníkům v doprovodném programu pobavení i poučení. Přivezou interaktivní workshopy a modely, na nichž odlehčenou formou představí zájemcům různá medicínská témata.

Rockoví fanoušci si mohou například osvěžit základy první pomoci včetně masáže srdce a vyzkoušet si použití automatického externího defibrilátoru. Na modelech prsou a varlat jim studenti ukážou, jak si mohou provést samovyšetření a odhalit tak včas počáteční stadia rakoviny. Využitím zábavného softwaru s animovanými myškami předvedou, co se děje v mozku člověka po požití různých návykových látek. Návštěvníci si budou moci také nechat změřit krevní tlak, množství CO ve vydechovaném vzduchu nebo glykémii.

63674

„Již dvakrát jsme se na Rock for People přesvědčili, že uvolněná atmosféra festivalu je skvělou příležitostí, jak lidem nenuceně připomenout třeba zásady první pomoci a upozornit je na některá aktuální témata týkající se zdraví. A navíc máme strašně rádi rock!“ říká děkan 1. LF UK prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc.

1. lékařská fakulta UK se s doprovodným programem účastní festivalu Rock for People letos už potřetí. Vedou ji k tomu dobré zkušenosti z předcházejících festivalů v Plzni a Hradci Králové. O tom, že se lidem akce mediků líbila, svědčí i vzkazy v „památníčku“. Objevilo se zde např.: Skvělý tým, umí i šprým! Děkujeme za osvěžení paměti, jak zachránit člověka, fakt super! Děkujeme, že žijeme, a to i vaší zásluhou! Tato hesla jsou důkazem toho, že medicínská témata nejsou rockovým fanouškům lhostejná.

Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení komunikace . počet zobrazení: 381 poslední aktualizace: zburi, 30.06.2016