1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
dsane| tisk | spravovat

Praktické stáže

Aachen: Rheinisch-Westfälische Technische Hochschule Aachen (RWTH). Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme vysílat 1 studenta na 3 měsíce. Vyučovací jazyk je téměř výlučně němčina. Informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ na Lékařské fakultě najdete zde.

Coimbra: University of Coimbra; 1 student na 3 měsíce; vyučovací jazyky: portugalština, angličtina, požadovaná minimální úroveň znalosti B1

Drážďany: Technische Universität Dresden; 2 studenti po 3 měsících; vyučovací jazyk: němčina, požadovaná minimální úroveň znalosti B1-B2 (pro kontakt s pacienty)

Duisburg-Essen: Universität Duisburg-Essen. Medizinische Fakultät (Lékařská fakulta je v Essenu). Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty na 3 měsíce. Vyučovací jazyk je němčina (je žádoucí alespoň nějaký doklad o znalostech na úrovni B1). Bližší informace pro přijíždějící výměnné studenty najdete zde.

Düsseldorf: Heinrich-Heine-Universität Düsseldorf. Medizinische Fakultät. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 1 studenta na 3 měsíce. Vyučovací jazyk je němčina (je nezbytné předložit doklad o jazykových znalostech, specifikaci uznávaných dokladů viz na webových stránkách). Bližší informace pro přijíždějící výměnné studenty najdete zde.

Giessen: Justus-Liebig-Universität Gießen. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 1 studenta na 3 měsíce. Vyučovací jazyk je němčina. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde.

Innsbruck: Medizinische Universität Innsbruck. Smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 1 studenta na 3 měsíce. Vyučovací jazyk je němčina. Na stránkách univerzity to přesně specifikováno není, ale požadují od letního semestru 2016 jazykový certifikát, pro klinické stáže na úrovni B2. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde

Košice: Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty magisterského nebo doktorského cyklu po 6 měsících. Lekárska fakulta má anglickou paralelku, takže v nabídce pro výměnné studenty jsou i kurzy v angličtině. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde a dále na stránkách Lekárske fakulty.

Leiden: Leiden University. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Individuálně se lze domluvit na Praktické stáži. V nabídce pro studenty lékařství jsou i kurzy v angličtině. Po přijíždějících studentech požadují doklad o znalosti angličtiny, ne starší 2 let (k uznávaným certifikátům se lze proklikat z odkazu). Bližší informace pro výměnné studenty, včetně přijíždějících studentů programu Erasmus+, najdete zde.

Lublaň: University of Ljubljana. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme vysílat každý akademický rok 1 studenta na 3 měsíce. Informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ na Lékařské fakultě najdete zde.

Lübeck: Universität zu Lübeck. Smlouvu máme uzavřenou na období 2016 až 2018. Můžeme vysílat 1 studenta na 3 měsíce. Bližší informace pro přijíždějící studenty najdete zde.

Madrid: Universidad CEU San Pablo. Facultad de Medicina. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 1 studenta na 3 měsíce. Vyučovací jazyk je španělština. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmmus+ najdete zde.

Mnichov: Technische Universität München. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Podle smlouvy můžeme každý akademický rok vysílat 1 studenta na 3 měsíce. Vyučovací jazyk je němčina. Informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde.

Murcia: Universidad de Murcia. Facultad de Medicina. Hospital Clínico Universitario Virgen de la Arrixaca. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 1 studenta na 3 měsíce. Vyučovací jazyk je španělština.

Paříž: Université Paris-Est Créteil Val-de-Marne. Aktuálně platnou smlouvu máme uzavřenou na období 2016 až 2021. Podle smlouvy můžeme každý akademický rok vysílat 3 studenty na 6 měsíců. Vyučovací jazyk je francouzština. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde.

Paříž: Université Paris Diderot. U.F.R. de Médecine Paris Diderot. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 2 studenty po 6 měsících. Vyučovací jazyk je francouzština. Bližší informace pro výměnné studenty přijíždějící na stáž na Lékařskou fakultu najdete zde.  

Perugia: Università degli Studi di Perugia; 1 student na 3 měsíce; vyučovací jazyky: italština a angličtina, požadovaná minimální úroveň znalosti A2; angličtina pouze pro stáže v laboratoři; univerzita nabízí bezplatné jazykové kurzy v únoru a září

Porto: University of Porto, Instituto de Ciências Biomédicas Abel Salazar; 1 student na 3 měsíce; vyučovací jazyky: portugalština, angličtina, požadovaná minimální úroveň znalosti B1 (portugalština), C1 (angličtina)

Regensburg: Universität Regensburg. Fakultät für Medizin. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme podle individuální domluvy vysílat 1 studenta na 3 měsíce. Vyučovací jazyk je němčina.

Štrasburk: Université de Strasbourg. Faculté de Médecine. Smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 1 studenta na 3 měsíce. Vyučovací jazyk je francouzština. Bližší informace pro výměnné studenty na štrasburské univerzitě najdete zde. Informace pro přijíždějící erasmovské studenty na Lékařské fakultě najdete zde. V akademickém roce 2015/16 platila pro stážování výměnných studentů ve Štrasburku určitá omezení - pro příští rok je třeba sledovat webové stránky jejich Lékařské fakulty.

Thessaloniki: Aristotle University of Thessaloniki. Smlouvu máme na období 2014 do 2020. Můžeme vysílat 1 studenty na 3 měsíce. Vyučovací jazyk je novořečtina. Výměnným studentům by měla být poskytována podpora v angličtině. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde (z menu nahoře si vyberte Students Mobility a Erasmus+ Traineeship).  

Tromsø: University of Tromsø – The Arctic University of Norway. Facult of Health Science. Smlouvu máme na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 1 studenta na 3 měsíce. V nabídce pro výměnné studenty v oboru lékařství jsou i kurzy v angličtině. Bližší informace pro výměnné studenty, včetně přijíždějících studentů programu Erasmus+, najdete zde.

Vídeň: Medizinische Universität Wien. Smlouvu máme uzavřenou na období 2014 až 2020. Můžeme vysílat 1 studenta na 3 měsíce. Vyučovací jazyk je němčina. Bližší informace pro přijíždějící studenty programu Erasmus+ najdete zde (srolujte si na sekci Erasmus SMT Student Mobility Traineeships, kde se dočtete o Praktických stážích).


Za obsah této stránky odpovídá: Ten, kdo text vložil. počet zobrazení: 3232 poslední aktualizace: dsane, 13.06.2016
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít