zburi| tisk | spravovat

Poprvé se otevře Anatomické a Stomatologické muzeum 1. LF UK

Pro návštěvníky jsou připraveny prohlídky s odborným výkladem a doprovodný program. Ve stejné době bude otevřen i Fausťák – Akademický klub 1. LF UK ve Faustově domě na Karlově náměstí. Zde si mohou zájemci prohlédnout výstavu o historii Faustova domu, zhlédnout film Faustův dům či si poslechnout kapelu Z Hecu.

Nechte se vtáhnout do světa jednoho ze zdrojů medicíny – anatomie, nahlédněte pod pokličku zubního lékařství v běhu času nebo vstupte do nestárnoucí legendy o slavném doktoru Faustovi a jeho smlouvě s ďáblem,“ zve návštěvníky děkan 1. LF UK prof. MUDr. Aleksi Šedo, DrSc.

1. LF UK připravila rovněž doprovodný program. Studenti medicíny nabídnou kurzy první pomoci ve dvoře Anatomického ústavu spolu s ukázkou prevence rakoviny prsu, návštěvníci Stomatologického muzea si budou moci vyzkoušet, jak si správně čistit zuby. V přízemí děkanátu v Kateřinské ulici 32 bude fungovat fotokoutek. Zájemci se zde mohou nechat vyfotit v lékařském plášti s fonendoskopem nebo tlakoměrem a vyzkoušet si tak, jak by se cítili v kůži lékaře. Fotografie budou mít od středy 17. 6. 2015 k dispozici na facebookovém profilu 1. LF UK.

Celý článek ZDE

Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení vnitřní komunikace . počet zobrazení: 631 poslední aktualizace: zburi, 10.06.2015