mfial| tisk | spravovat

Onkogynekologické centrum se zapojilo do velkého mezinárodního výzkumu

54632

Gynekologicko-porodnická klinika VFN a 1. LF UK se zapojila do velkého mezinárodního projektu, zabývajícího se výzkumem rizika vzniku rakoviny prsu, vaječníků, děložní sliznice a čípku. Cílem výzkumu, který potrvá čtyři roky, je snížit nejen výskyt zhoubných nádorů, ale i úmrtnost na tato zhoubná onemocnění. Projektu s názvem FORECEE se účastní 14 evropských partnerů a zmiňuje se o něm řada zahraničních médií, např:

Major funding award for research on risk prediction of women’s cancers

mynewsdesk.com, 02 Jun 2015, UK, Keyword: Eve Appeal
Web article link

Research project will use cervical cells to predict risk of cancers
bmj.com, 02 Jun 2015, UK, Keyword: Eve Appeal
Web article link

Could ONE test detect FOUR cancers? Scientists hope single smear test will one day predict a woman's risk of cervical, ovarian, womb and breast cancer
dailymail.co.uk, 02 Jun 2015, UK, Keyword: Eve Appeal
Web article link

Major funding award for risk prediction programme to provide one test for all women-specific cancers
medicalnewstoday.com, 02 Jun 2015, UK, Keyword: Eve Appeal
Web article link

Animace na youtube kanálu:

Partneři projektu 54635

Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení komunikace . počet zobrazení: 609 poslední aktualizace: edavi, 05.06.2015