mfial| tisk | spravovat

Neoholený medik důvěru pacienta nezíská

1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy vydala etický kodex pro studenty, kteří chodí na praxi do nemocnic. Každému pacientovi v nemocnici se může stát, že ho lékaři osloví s prosbou, aby o svém zdravotním stavu promluvil se studentem medicíny. A takový rozhovor by měl mít jistou úroveň. 1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy proto sestavila pravidla, kterými se medici při kontaktu s pacientem musí řídit. S MF DNES o nich mluvil profesor MUDr. Jan Škrha, DrSc., MBA. Přečtěte si zde.

Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení vnitřní komunikace . počet zobrazení: 728 poslední aktualizace: mfial, 18.10.2014