josmart| tisk | spravovat

Možnost dobrovolnické aktivity pro studenty

Co je Gilles de la Touretteův syndrom: tzv. "tiková nemoc (fran. maladie des tic), prudké svalové stahy a záškuby v obličeji, ramenou a končetinách, křečovité a výbušné zvuky, koprolálie, echolálie. Nemoc má familiární androtropní výskyt."

(Zdroj: Velký lékařský slovník, Vokurka Martin, Hugo Jan a kolektiv, 3. vydání; MAXDORF 2003)

Občanské sdružení ATOS (Asociace pacientů s Touretteovým syndromem) uvítá dobrovolnickou pomoc především organizační, administrativní, ale i jiné druhy pomoci. Ideálními dobrovolníky jsou studenti se zájmem o neurologii a psychiatrii, které by bavila práce s pacienty a jejich rodinami. Důležitá je také znalost práce s PC - vedení elektronické korespondence, práce v programu WORD a EXCEL, dobré organizační a komunikační schopnosti.

Pokud by se dále objevil někdo, kdo by měl zájem vést 1x týdně či 1x za 14dní nějaký zájmový kroužek pro naše klienty (= děti s tikovou poruchou), např. výtvarný, dramatický, hudební, turistický, sportovní či jiný, byli by členové sdružení rovněž moc rádi. Časová náročnost je nepříliš velká - 1-2x měsíčně, spíše dle aktuální potřeby.

Jedná se o dlouhodobou spolupráci.

Kontaktní osoba:

Ondřej Fiala,
předseda občanského sdružení ATOS
(Asociace pacientů s Touretteovým syndromem)
###########---
ADRESA: Goetheho 15, Praha 6, 160 00
MOBIL:  +420 607 724 338
E-MAIL: atos(zavináč)email.cz
WEB:    www.atos-os.cz

Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení vnitřní komunikace , SMČ . počet zobrazení: 11321 poslední aktualizace: josmart, 23.04.2013
Hodnocení: (hodnotilo 8 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.