mfial| tisk | spravovat

Křest knihy: Muscarinic Receptor: From Structure to Animal Models

Muscarinic receptor: From Structure to Animal Models

Jako součást série Neuromethods, která je jednou z významných edic nakladatelství Springer, byli osloveni dr. Jan Jakubík z Fyziologického ústavu Akademie věd ČR a prof. Jaromír Mysliveček z Fyziologického ústavu 1. LF UK k sepsání aktuálního přehledu metod, které se používají při výzkumu muskarinových receptorů. Podařilo se sestavit knihu, která popisuje základní popis muskarinových receptorů pomocí krystalografických studií, vazebných studií, autoradiografických stanovení, PET zobrazení. Kniha se zabývá i studiem alosterických účinků u muskarinových receptorů a na příkladech modelů myší s vyřazenými geny muskarinových podtypů (metoda knock-out) ukazuje jejich využití ve fyziologii a studia chování. Dá se předpokládat, že by mohla být pomůckou pro všechny vědce, kteří potřebují ke svému výzkumu studovat vlastnosti muskarinových receptorů.

Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení komunikace . počet zobrazení: 546 poslední aktualizace: mfial, 31.03.2016
Hodnocení: (hodnotili 2 uživatelé) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.