Křeslo pro Fausta s profesorem Petrem Broulíkem

Profesor Petr Broulík absolvoval studium Fakulty všeobecného lékařství v roce 1961. V roce 1962–1964 nastoupil na Ústav patologické fyziologie 1. LF UK, kde pracoval jako odborný asistent. Čtyři roky působil jako sekundární lékař na III. interní klinice 1. LF UK.

V roce 1968 odjel na dva roky na studijní pobyt na Medical School of Birmingham University of Alabama v USA (Department of Experimental Endocrinology). V Atlantě o rok později získal nostrifikaci MD. Po návratu v roce 1970 se zabýval studiem regulace výdeje kalcitoninu štítnou žlázou a metabolickými účinky parathormonu. V roce 1992 byl jmenován profesorem.

Celý profesní život se prof. Broulík věnuje endokrinologii, přednáší po celé České republice, vede předatestační kurzy, přednáší medikům. Napsal tři endokrinologické knížky se zaměřením na poruchy fosfokalciového metabolismu, publikoval 166 původních vědeckých prací z oboru endokrinologie, z toho 57 v zahraničních impaktovaných časopisech.

Deset let byl zástupcem prof. Marka, přednosty III. interní kliniky 1. LF UK. Čtyři roky zastával funkci proděkana pro výuku 1. LF UK. Nyní je členem akademického senátu fakulty.

S manželkou vychoval dvě dcery. Zajímá se o sport, malířství a přírodu.

Plakát ke stažení ZDE

Hodnocení: (hodnotil 1 uživatel) spravovat