zburi| tisk | spravovat

Křeslo pro Fausta s profesorem Jiřím Benešem

Na další z připravovaných besed s titulem Křeslo pro Fausta usedl do vytesaného dřevěného křesla ve čtvrtek 24. září 2015 přednosta Ústavu biofyziky a informatiky 1. LF UK profesor Jiří Beneš. Atmosféra večerního Akademického klubu byla všem velice příjemná, proto věříme, že se Vám setkání líbilo a těšíme se na Vaši další návštěvu!

56784

Prof. Beneš vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu UK (1981) a Fakultu Všeobecného lékařství UK (1984). V roce 1992 složil atestaci 2. stupně z vnitřního lékařství a v roce 2000 atestoval z gastroenterologie. O šest let později byl jmenován profesorem. Od roku 2008 je přednostou Ústavu biofyziky a informatiky 1. LF UK. Na IV. interní klinice 1. LF UK a VFN se zabývá gastroenterologií.

Od začátku své pracovní kariéry se věnuje výzkumu – vynalezl unikátní přístroj na drcení žlučníkových a ledvinových kamenů pomocí rázové vlny, a to od preklinických experimentů až po jeho zavedení do praxe. Během výzkumu se mu podařilo dokončit a patentovat zcela nový generátor rázové vlny vytvářené mnohakanálovým výbojem ve vodě.

Je členem předsednictva ČLS JEP a předseda její komise pro posuzování nevědeckých léčebných metod. V České lékařské komoře je garantem výuky gastroenterologie. Prof. Beneš relaxuje hlavně muzikou. Už od mládí hraje na kytaru a je i autorem mnoha skladeb. Jeho životním krédem je: „Především neškodit“!

počet zobrazení: 1205 poslední aktualizace: zburi, 14.10.2015