zburi| tisk | spravovat

Křeslo pro Fausta s plk. JUDr. Jiřím Komorousem

Dne 28. dubna 2016 se od 17.00 hodin v Akademickém klubu 1. LF UK (Karlovo náměstí 40, Praha 2) uskutečnilo další z cyklu setkání s názvem Křeslo pro Fausta. Tentokrát pozvání přijal plk. JUDr. Jiří Komorous. Těšíme se na Vaši další návštěvu!

Policista, tramp, amatérský muzikant a motorkář plk. JUDr. Jiří KOMOROUS se narodil 28. 12. 1960. Po maturitě na pražském sportovním gymnáziu absolvoval studium na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

61627Začínal u policie v roce 1984 jako vyšetřovatel problematiky trestné činnosti mládeže a toxikomanie. Počátkem 90. let nastoupil jako detektiv na Protinarkotické oddělení pražského policejního ředitelství. Odtud byl vybrán v roce 1991 jako jeden ze zakladatelů nové jednotky Protidrogové brigády Federálního policejního sboru, kterou budoval a nakonec vedl jako ředitel pod novým názvem Národní protidrogová centrála. Sloužil v ní 18 let, poté odešel do civilu.

Dlouho v něm ovšem nevydržel – po krátké odmlce se vrátil k policii ve funkci 1. náměstka ministra vnitra ČR s cílem zefektivnit boj proti pravicovému extremismu. Po ukončení této mise nastoupil v roce 2010 k Ochranné službě PČR, kde dnes působí jako ředitel Útvaru pro ochranu ústavních činitelů.

Vedle dlouhých let trampingu a amatérského muzicírování patří k jeho největším celoživotním zájmům jízda na motocyklu. Je i členem motorkářského policejního klubu.

Plk. JUDr. Jiří Komorous je nositelem řady vyznamenání a vysokých domácích i zahraničních ocenění. Je rovněž autorem knihy Lovci smrti, která popisuje začátky boje proti drogám na území České republiky po roce 1990.

Plakát ke stažení ZDE

počet zobrazení: 623 poslední aktualizace: zburi, 02.05.2016