zburi| tisk | spravovat

Křeslo pro Fausta s Ondřejem Neffem

Dne 26. 3. 2015 se v Akademickém klubu 1. LF UK konala další beseda z cyklu "Křeslo pro Fausta". Hostem děkana fakulty profesora Aleksiho Šeda byl známý spisovatel a novinář Ondřej Neff.

52789

Ondřej Neff vystudoval fakultu sociálních věd a publicistiky Univerzity Karlovy v Praze, absolvoval v roce 1969. Jako student pracoval v rozhlasu, kde získal první publicistické a redaktorské zkušenosti. V letech 1970-1974 pracoval v propagaci nakladatelství Albatros, později byl grafikem deníku Mladá fronta. Sedm let se živil jako fotograf na volné noze, jako fotograf pracoval i pro Ústředí lidové umělecké výroby (ÚLUV). Od října 1987 do roku 1989 byl redaktorem týdeníku Svazu českých spisovatelů Kmen, v letech 1990-1993 šéfredaktorem časopisu Ikarie a v letech 1990-1994 redaktorem deníku Mladá fronta DNES. Po odchodu z tohoto deníku působí jako spisovatel, publicista a scenárista na volné noze. Na jaře 1996 založil internetový deník Neviditelný pes, v němž dodnes zveřejňuje své postřehy a fejetony.

Ondřej Neff napsal celkem 40 knih s tématikou sci-fi a převyprávěl řadu děl Julese Verna. Kromě psaní se stále zajímá o fotografování. Jeho server digineff. cz je vyhledávaným českým zdrojem informací a praktických rad z tohoto oboru. Svým nadšením nakazil i svoji druhou ženu herečku Ljubu Krbovou. Společně cestují po celém světě a vášnivě fotografují.

Foto: Petr Heřman

počet zobrazení: 1182 poslední aktualizace: edavi, 09.07.2015