zburi| tisk | spravovat

Křeslo pro Fausta s Karlem Hvížďalou

Dne 25. června 2015 se v Akademickém klubu 1. LF UK konala další přednáška z cyklu "Křeslo pro Fausta". Hostem byl Karel Hvížďala. S novinářem a esejistou rozmlouvala moderátorka Marie Retková. Děkujeme Vám za Vaši návštěvu, budeme se těšit na tu příští.

55092

Karel Hvížďala se narodil v roce 1941 v Praze. Studoval strojařinu a později politické vědy, němčinu a německou literaturu. V 60. letech pracoval v Mladém světě, poté v nakladatelství Albatros, od roku 1978 do roku 1990 žil v exilu v SRN. Spolupracoval zde s rádiem Svobodná Evropa (RFE), německými rozhlasovými stanicemi Deutschlandfunk a BBC a psal rozhlasové hry. Od roku 1990 byl šéfreportérem a předsedou představenstva společnosti MAFRA, která vydává MF Dnes, v letech 1994 - 1999 spoluzakladatelem a spoluvydavatelem magazínu Týden. Nyní působí jako publicita a spisovatel.

Vydal více než 30 knih rozhovorů, mimo jiné s Václavem Havlem, Václavem Bělohradským, Karolem Sidonem, Karlem Schwarzenbergem, Jacquesem Rupnikem, Evou Jiřičnou, Jiřím Přibáněm. Dále napsal pět próz, mj. Fialoví ježci, Raroh, Nevěry, dále přes 20 rozhlasových her, mj. Vzkaz, Rekonstrukce začínajícího básníka, Snídaně na střeše, a pět knih o médiích: Moc a nemoc médií, Jak myslet média, Restaurování slov, Interviewer aneb restaurování kontext, Mardata – Vzpoury v žurnalistice a knihu esejí Pokusy. V květnu 2015 vyšel výbor jeho fejetonů pod názvem Osmý den týdne.

Foto: Veronika Nehasilová
počet zobrazení: 920 poslední aktualizace: edavi, 09.07.2015
Hodnocení: (hodnotil 1 uživatel) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.