KONTAKTY:

sekretariát
Lucie Novotná

správa sítí
Ing. Jaroslav Mrkvička, CSc.
Ing. Radek Vávra
Bc. Petr Hubal

správa databází
Ing. Hana Mezuliáníková

správa www
Ing. Josef Martiňák

správa HW
Martin Pavlíček

správa serverů
Ivan Pešek, DiS

podpora e-learningu a testování
Tomáš Nikl
Lukáš Kejha
Zuzana Džupinková

správa přístupových systémů
Roman Patočka
ipese| tisk | spravovat

Jak získat uživatelské jméno a heslo pro přístup do WiFi sítě Eduroam na 1.LF UK

Pro studenty i akademické pracovníky je určena především síť EDUROAM, která uživatelům zajišťuje mobilitu (roaming) mezi mnoha akademickými sítěmi v Čechách i zahraničí. Pomocí účtu, který máte založen ve své domovské organizaci, se můžete připojit k internetu na mnoha místech v ČR i v zahraničí, které jsou zapojeny do sítě EDUROAM.

Postup získání uživatelského jména a hesla se pro studenty a akademické pracovníky liší.

Pro studenty:

1. Student musí mít průkaz studenta Univerzity Karlovy, informace o studentských průkazech najdete zde

2. Dále je nutné, aby měl vytvořené heslo do
CAS (úvodní heslo obdržíte na počkání v kterémkoliv výdejním centru průkazů UK) a přihlásil se zde https://ldap.cuni.cz/, bližší informace naleznete zde a na https://ldap.cuni.cz/info.php - návod zde

3. Do
CASse přihlásíte pomocí osobního čísla, které je vytištěno na identifikačním průkazu UK pod fotografií. Nebo pomocí uživatelského jména, které je stejné jako do Studijního informačního systému SIS. Heslo pro oba typy přihlášení je stejné, jako to, které jste obdrželi ve výdejním centru

4. V
CAS si vytvoříte heslo pouze do Wi-Fi sítě Eduroam viz obr. 1
Zde si vytvoří zvláštní heslo pouze pro přístup do wifi. Heslo pro vstup do wifi může být teoreticky odposlechnuto, proto z bezpečnostních důvodů nesmí být shodné s heslem do CAS nebo domény jinonice!

obr. 1

ldap0

5. Nyní se můžete do sítě Wi-Fi přihlásit pomocí údajů, které se Vám objevily na obrazovce a právě vytvořeného hesla, viz obr. 2

obr. 2
ldap1
Pokud již máte vytvořený účet a chcete se připojit k internetu přes WiFi na Vašem počítači či notebooku, přečtěte si návody jak toho docílit např. s operačním systémem Windows 7, Windows XP, Windows Vista a další.

Postup pro zaměstnace:

Pro připojení do Wifi sítě (Eduroam a 1.LF UK) musíte mít na fakultě zřízený účet pro přístup do WiFi ve tvaru jmeno(zavináč)lf1.cuni.cz. Zařídí vám to správa sítě na Oddělení výpočetní techniky - 1. LF UK (linka 4316).

Pokud již máte vytvořený účet a chcete se připojit k internetu přes WiFi na Vašem počítači či notebooku, přečtěte si návody jak toho docílit např. s operačním systémem Windows 7, Windows XP, Windows Vista a dalšími.

Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení výpočetní techniky . počet zobrazení: 31418 poslední aktualizace: josmart, 21.03.2013
Hodnocení: (hodnotilo 33 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.