tisk | spravovat

Jak vystavit osobní www stránky?

Každý uživatel, který má na serveru dec52.lf1.cuni.cz založené osobní konto (mailovou adresu), může ve svém adresáři publikovat internetové stránky. Jak na to?

1. vytvořte si někde na lokálním disku internetové stránky.
2. k přenosu dat použijte ftp client (pouze z vnitřní sítě) nebo SSH clienta
3. připojte se na server dec52.lf1.cuni.cz (login a heslo jsou stejné jako při čtení mailů).
4. Ve svém adresáři máte podadresář public_html. Do tohoto adresáře přeneste strukturu stránek z lokálního
disku.

Vaše stránky jsou přístupné na adrese www1.lf1.cuni.cz/~login uživatele (např. www1.lf1.cuni.cz/~jnovak).

!!! Nezapomeňte, že heslo pro ftp přístup (stejně jako pro čtení pošty přes telnet či SSH) má platnost 60 dní.
Po uplynutí této doby je nutné zadat nové heslo nebo prodloužit platnost starého hesla !!!

Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení výpočetní techniky . počet zobrazení: 7818 poslední aktualizace: josmart, 11.11.2014
Hodnocení: (hodnotilo 54 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.