zburi| tisk | spravovat

Co zmůže chemie proti virům?

Podívejte se na záznam přednášky doc. J. Konvalinky s názvem: Co zmůže chemie proti virům?, která zazněla v rámci projektu JUNIORSKÁ UNIVERZITA KARLOVA (JUK).

Virové choroby patří k největším zabijákům v dějinách lidstva, měnily osudy celých říší i výsledky válek. Dozvíte se, jak vypadají podivné neživé částice, kterým říkáme viry, jak se množí, jaké způsobují nemoci a jak se proti nim můžeme bránit. Přednáška se hlavně zabývá virem lidské imunitní nedostatečnosti (HIV) a hepatitidy typu C (HCV). Také ukáže, jaké našli během posledních dvaceti let chemici látky, které tyto viry dokáží zastavit.

Za obsah této stránky odpovídá: Oddělení komunikace . počet zobrazení: 490 poslední aktualizace: zburi, 04.12.2015