josmart| tisk | spravovat

Akademický klub 1. LF UK ve Faustově domě

V historických materiálech se Faustův dům objevuje již ve 12. století. Od roku 1590 jej vlastnil alchymista Kelley a další majitel, Mladota ze Solopysk, zde prováděl chemické pokusy. Oba tak dali vzniknout pověsti o doktoru Faustovi. Dnešní podobu získal objekt kolem roku 1769. Převzetím do správy 1. lékařskou fakultou UK se stal Faustův dům součástí klasického univerzitního campusu, táhnoucího se od Botiče a Albertova až k budovám techniky na Karlově náměstí.

Rozhodujícím momentem, který vdechl prostorám Faustova domu život, bylo otevření Akademického klubu 1. LF v roce 1995. Správy se ujali studenti a akademický klub vstoupil rychle do podvědomí odborné a laické veřejnosti i médií svými akcemi – tiskovými konferencemi, besedami, semináři, křty knih, společenskými setkáními, výstavami, koncerty, kurzy první pomoci aj. Největší pozornost si získal cyklus besed Křeslo pro Fausta. Za jedenáct let jeho konání pozvání přijalo 160 významných osobností vědeckého, kulturního a politického života. V akademickém klubu mají prostor i další akce – koncerty Dixielandu 1. LF, akce Jonáš-klubu Praha. Fakulta zde pořádá profesionální i amatérské výstavy malířů, ilustrátorů, grafiků, fotografů a dalších umělců. Akademický klub 1. LF UK se za téměř šestnáct let své aktivní činnosti stal důstojným kulturním zázemím otevřeným nejen pro členy akademické obce 1. LF UK, ale také pro veřejnost.

Akademický klub 1. LF UK

Adresa: Faustův dům, Karlovo nám. 40, 120 00 Praha 2
Web: www.lf1.cuni.cz/akademicky-klub

Otevírací doba:
PO−ČT: 11.00–19.00 hodin
PÁ: 11.00–15.00 hodin

FOTO: Václav Kříž
Křeslo pro Fausta se známým českým sochařem Olbramem Zoubkem

počet zobrazení: 6565 poslední aktualizace: stuka, 27.03.2014
Hodnocení: (hodnotilo 5 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.