1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
vhejs| tisk | spravovat

152. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU

i-HD inaugurační konferenceD inaugurační konference

  • Kdy: 10.3.2016
  • Kde: Paříž (Francie)

Dne 10. března 2016 pořádá Evropský institut pro inovace pomocí Health Data inaugurační konferenci v Paříži. Událost zahájí spuštění nové evropské platformy sdružující centra zaměřená na klinický výzkum. Tato platforma je výsledkem evropského projektu EH4CR (Electronic Health Records for Clinical Research). Podrobný program a registrační formulář naleznete pod tímto odkazem.


Konference na téma 'Personalizovaná medicína' 2016
  • Kdy: 1.6.2016 - 2.6.2016
  • Kde: Brusel (Belgie)

Ve dnech 1.-2. června 2016 se v Bruselu koná konference na téma personalizovaná medicína (Personalised Medicine) organizovaná Evropskou komisí a IC PerMed (International Consortium for Personalised Medicine – IC PerMed, Mezinárodní konsorcium pro personalizovanou medicínu). Účelem konference je předvést současný stav výzkumu v této oblasti a představit výzvy pro výzkum a inovace do budoucnosti. Mezi hlavní tematické okruhy akce budou patřit například Big Data & IKT řešení či uvedení inovací na trh. Výzkumníci, tvůrci politiky, stejně jako zástupci občanské společnosti jsou vítáni. Registrace bude otevřena koncem února. Více informací naleznete zde.

eHealth Week 2016
  • Kdy: 8.6.2016 - 10.6.2016
  • Kde: Amsterdam (Nizozemsko)

Ve dnech 8.-10. června 2016 pořádá Evropská komise ve spolupráci s Nizozemským ministerstvem zdravotnictví a organizací Himss Europe evropský eHealth Week v Amsterdamu. Mezi hlavní témata budou patřit mj. posílení role občanů, standardy v oblasti eHealth a sociální inovace. Program nabídne také příležitosti k setkávání potenciálních partnerů a soutěž pro MSP (registrace). Více informací a registrační formulář naleznete zde.
 
 
Spuštění společné iniciativy JIRI-Health (EU-Latinská Amerika)
  • Kdy: 15.3.2016
  • Kde: Brusel (Belgie)

Dne 15. března 2016 spustí partneři z EU a zemí Latinské Ameriky a karibských států (EU-LAC) společnou iniciativu ve výzkumu v oblasti zdraví (Joint Programming Initiative on Health Research and Innovation (JIRI-Health) v rámci společné výzkumného prostoru EU a společenství států Jižní Ameriky a Karibiku (European Union – Community of Latin-American and Caribbean States, EU-CELAC). Iniciativa JIRI-Health představí své cíle a aktivity a rovněž vnitřní organizační strukturu. Více informací zde.


Za obsah této stránky odpovídá: MICEP. počet zobrazení: 365 poslední aktualizace: vhejs, 25.02.2016
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít