1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy Univerzita Karlova
vhejs| tisk | spravovat

150. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU


 

Konference: Open Data in Action: Life Science Data Infrastructure for Innovation

  • Kdy: 4.2.2016
  • Kde: Brusel (Belgie)


Konference „Open Data in Action: Life Science Data Infrastructure for Innovation“ se koná dne 4. 2. 2016 v Bruselu a je organizována výzkumnou infrastrukturou ELIXIR (European Life-Science Infrastructure for Biological Information). Konference je zaměřena na bezpečnost a význam datové infrastruktury shromažďující velká data z národních a evropských výzkumných projektů v oblasti přírodních věd. Otevřená a dobře strukturovaná data napomáhají inovacím a bioinformatické databáze tvoří nedílnou součást výzkumných infrastruktur. Více informací naleznete zde.

FENS Fórum 2016

  • Kdy: 2.7.2016 - 6.7.2016
  • Kde: Kodaň (Dánsko)


Ve dnech 2. – 6. července 2016 se v dánské Kodani uskuteční výroční fórum Evropské neurovědní společnosti FENS. Jedná se o jedinečné setkání špičkových vědců a odborníků působících v oblasti neurověd. Mezi klíčová témata konference budou patřit mj. neurodegenerativní choroby a kmenové buňky. Registrace je zpoplatněna; do 2. února 2016 je za zvýhodněnou cenu. Více informací naleznete zde.

Výzvy Iniciativy pro inovativní léčiva 2016


Iniciativa pro inovativní léčiva (Innovative Medicines Initiative, IMI) vyhlásila dvě výzvy na předkládání projektových návrhů. První výzva v oblasti medicíny budoucnosti má za cíl například najít nové metody testování léků (více informací zde). Druhá výzva v oblasti Ebola+ programu je určená pro projekty zvyšující připravenost na potenciální epidemie Eboly a jiných krvácivých horeček, například prostřednictvím rozvoje nových vakcín (více informací zde). IMI pořádá v lednu 2016 k oběma výzvám webinář - více informací naleznete zde.

 

 

 


Za obsah této stránky odpovídá: MICEP. počet zobrazení: 275 poslední aktualizace: vhejs, 15.01.2016
Hodnocení: Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.
zavřít