vhejs| tisk | spravovat

146. PŘEHLED INFORMACÍ O EVROPSKÉM VÝZKUMU

Konference na téma věda a inovace v oblasti mateřství a novorozených dětí

• Kdy: 8.12.2015
  • Kde: Brusel (Belgie)

Dne 8. prosince 2015 pořádá v Bruselu Generální ředitelství Evropské komise pro výzkum a inovace (DG RTD) konferenci na téma Věda a inovace v oblasti mateřství a novorozených dětí. Hlavním tématem události by měla být diskuze nad rolí vědy a výzkumu v rámci mateřství a péče o novorozené děti jako jednoho z tzv. cílů udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals, SDGs). Jedním ze závěrů konference by mělo být zlepšení zdraví matek a zvýšení bezpečnosti jejich dětí. Pro bližší informace o programu a registraci klikněte zde.

Mezinárodní kongres o nanotechnologiích v biologii a medicíně

• Kdy: 6.4.2016 - 8.4.2016
  • Kde: Krems, Rakousko

Ve dnech 6. – 8. dubna 2016 se uskuteční v rakouském Kremsu 7. mezinárodní kongres o nanotechnologiích využívaných v biomedicíně. Událost je zaměřena na témata regenerační nanomedicíny, nanotechnologie kmenových buněk či nanoonkologie. Součástí programu budou dvě tematická setkání spolupořádaná Evropským centrem pro nanotoxikologii (European Center for Nanotoxicology, EURO-NanoTox). Prvním z nich bude zaměřeno využití 3D technologií v nanomedicíně a druhé na toxikologii nanomateriálů. Účast na konferenci je zpoplatněna. Pro bližší informace klikněte zde.

Informační den o výzvách Widespread
  • Kdy: 12.11.2015
  • Kde: Praha

Dne 12. listopadu 2015 se v Praze (Česká republika) uskuteční informační den k výzvám programu Horizont 2020 v oblasti „Šíření excelence a podpora účasti“ neboli Widening v pracovním programu na léta 2016-17. Akci pořádá Technologické centrum AV ČR a během informačního dne budou poskytnuty informace o výzvách Teaming, Twinning, ERA Chairs a dalších nástrojích a připravovaných akcích v rámci Widening. Pro více informací o programu klikněte zde. Registraci lze uskutečnit zde.

Za obsah této stránky odpovídá: MICEP. počet zobrazení: 391 poslední aktualizace: vhejs, 20.10.2015