zburi| tisk | spravovat

1. ročník - informace o dopravě v Praze

Obecné informace o pražské dopravě vč. výlukách jednotlivých linek atp. je možné nalézt na stránkách Dopravního podniku hl. města Prahy.

Systém pražské dopravy zajišťují jednak 3 linky metra (zelená A, žlutá B, červená C), které jsou v provozu denně od 5:00 do 24:00, jednak elektrické tramvaje s 35 linkami a denním i nočním provozem, a jednak autobusy se 196 linkami a obdobným provozem, jako tramvaje. Zároveň je součástí MHD i Lanová dráha na Petřín.

Při cestování dopravou je možné zakoupit si buď jednorázovou jízdenku (přestupní nebo nepřestupní), případně jízdenku krátkodobou (na 1, 3, 7 a 15 dnů), ale v případě studentů je ideální pořídit si dlouhodobou jízdenku s možností délky na jeden nebo tři měsíce.

K jejímu nabytí je potřeba:

• Vyzvednout si v prodejnách jízdenek ve stanici metra formulář s oranžovým pruhem
  • Tamtéž si vyzvednout malý žlutý papírek na potvrzení o studiu (nutné!)
  • Fotografii pasového formátu

Oba podklady pro vydání průkazky je nutné vyplnit a nechat potvrdit na studijním oddělení (někdy se tak již děje během zápisu), poté se dostavit i s fotografií k okýnku, kde jsou vydávány jízdenky i kupony, kde Vám průkazku vystaví (nejblíže např. na I. P. Pavlova). K průkazce si můžete zakoupit jízdenku buď měsíční za 260,- Kč, čtvrtletní za 720,- Kč, 30 denní s volitelným začátkem doby platnosti za 260,- Kč, 90 denní s volitelným začátkem doby platnosti za 720,- Kč. Rozdíl jízdenek je v tom, že bez volitelného začátku platnosti platí jízdenka v rámci kalendářního měsíce, na který je vystavena, s volitelným začátkem doby platnosti platí na uvedenou dobu ode dne vystavení - kdykoli v měsíci.

Při vyhledávání spojení je možné využít on-line vyhledavače, který vyhledá spojení mezi jakýmikoli dvěma zastávkami v rámci PID podle kritéria času buď odjezu nebo příjezdu.

Za obsah této stránky odpovídá: Ten, kdo text vložil. počet zobrazení: 22429 poslední aktualizace: zburi, 12.03.2015
Hodnocení: (hodnotilo 57 uživatelů) Kliknutím na tento odkaz upozorníte autora, že jeho článek už zřejmě není aktuální.